19.Haziran.2018, Salı günü eklendi

AMACINI AŞMASIN.

AK Parti Yalova Milletvekili adayı sayın Meliha Akyol’un Balkan Göçmenleri ve Kürtlere yönelik söylediği ‘Yalova insanı göç gelmiş ezik ,kendilerini ifade edemeyen insanlar’sözlerini yönelik yaptığım kınama paylaşımı gün geceden bu yana çok fazla yorum ve izlenme aldı. Tabii bir çokta telefon geldi.
Öncelikle buradaki duruşumu net olarak açıklamak istiyorum.
1:Bir balkan kökenli vatandaş olarak bu konuya tepki göstermem oldukça normal. Tabii sadece kendi kökenine değil hangi kesim için söylenirse söylensin bu tür söylemlere karşıyım.
2:Bir Ak Partili tanıdığım arkadaşım ‘seçim öncesi sen Muharrem İnce’nin yapamadığını yaptın,kürtleri neden karıştırdı ‘dedi.Kendisi beni aradığında bu paylaşımı izlememişti. Çünkü sözler tamamem  sayın Akyol’a  aittir ve en az 3 defa izledikten sonra bu yazıyı paylaştım.
3:Yorumları takip edebildiğim kadarıyla bazı yerlerde bence amacını aştı.Karşılıklı hakaretlere hatta küfürlere varan yazışmaları kesinlikle kabul etmiyorum.
4:Bu hanımefendi Ak Parti milletvekili adayı olduğu için partinin adı geçmiştir.
Gerek gazetecilik mesleğim, gereksi ilkelerim gereği bir yanlıştan dolayı tüm kurumun karalanmasını,bunun altında başka hesapların görülmesine karşıyım.

5: Sayın vekil adayı hatalı bir söylem dile getirmiştir. Yakın bir zaman da başka bir kişi tarafından yine Boşnak’lara yönelik söylenen çirkin sözleri sanırım unutmadık. Ülkenin bu kadar hassas bir dönemden geçtiği bu günlerde her kes ağzından çıkana dikkat edecek. Hele siyasetçiler 1000 düşünecek 1 konuşacak. Dilin kemiği yok ağızdan çıktımı dönüş olmaz.

Yine bu paylaşımın Ak Parti içinde de belli bir rahatsızlık yarattığı bana sağlam bir kaç kaynak tarafından geldi. Bir kez daha dile getirmek istiyorum,her şey dozunda güzeldir. Vekil adayı bunu aşmıştır. Ama bunu eleştirirken de kimse aynı şeyi yapmasın.

İyi niyetle yaptığım bir kınama yorumunun altından başka şeyler aramaya kimse kalkmasın. Benim yorum ve haberimin altında kimse kimseye hakaret etmesin,benim  sayfamı da kullanmasın.

Zor ve sıkıntılı günler yaşıyoruz. AMAN DİKKAT

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>