03.Ekim.2018, Çarşamba günü eklendi

SERTÇELİK SİYASETE GİRER Mİ ?

Yerel seçim’in ayak sesleri yavaş yavaş geliyor.  Aday adayları önce basının sonra’da seçmenin karşısına kendilerini anlatmaya başladılar.

Bu seçim iktidar için de muhalefet içinde farklı önem taşımaktadır. İktidar yeni sistemin daha da güçlü olması ve için kazanmak istiyor,muhalefet ise ,özellikle CHP düşen oylarını yükselterek yeniden gücünü toparlamak ve 5 yıl sonra yapılacak seçime kadar ayakta kalmak için kazanmak istiyor.

Yerel seçimde aday çok önemli. Ataşehir’de CHP tarafından aday olmaya hazır isimler yukarıda da belirtiğim gibi kendilerini göstermeye başladılar. Ama Ak parti’de henüz bir hareket göremedik,en azından bize yansıyan bir şey yok. Yoksa çok fazla isimin hazırlandığını biliyoruz.

Bende bazı isimleri takip ediyorum. Geçenlerde yerli ve milli aday tanımına uygun bir isim ile ilgili bir kulis yazısı yazmıştım. Bu günde de Ak Parti  Ataşehir belediye meclisi için bir isimi yazacağım.

15 Temmuz şehidi rahmetli Akın Sertçelik’in eşi Sema Sertçelik.  Gazeteci olarak  sık sık programlarda  karşılaşıyoruz ve yakından takip ediyoruz ve gözlemliyoruz. Yaşanan o hain olaydan sonra gördüğümüz kadarıyla çocuklarına hem annelik hemde babalık yapan bir kişi oldu. Sosyal  hizmetlere zor bir yerde çalışıyor. Yani hem aile duruşu hemde işindeki istikrarı seçmenin gözünde olumlu değerlendirilebilir.

Siyasette örnek bir kadın modeli olabilir. Ak parti içinde çalışan,halk ile iç içe parti tabanına ve seçmene dokunan tavrı ile oy toplayabilir.

Ama bildiğim kadarıyla kendisi devlet memuru. Siyaseti tercih eder mi,yada kendisine teklif gelir mi bilemem. Ayak üstü yaptığımız bir konuşmada sıcak bakmadığını ,siyasetin zor olduğunu ama yinede zamanın ne getireceğini bilmediğini söylemişti.

Ben sadece bir gözlem paylaştım.

Çok doğru zaman ne getirir belli olmaz.

Bildiğim bu yıl yerel seçimde isimler önemli.

 

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>