16.Mart.2015, Pazartesi günü eklendi

Olmadı Ak Gençlik

Geçen akşam  Ak parti Ataşehir gençlik kolları istiklal marşı 84.kabul yılı ile ilgili bir etkinlik düzenledi.

Salonda yoğun bir genç kitle vardı.Kendime salonun ortalarında bir yer bulabildim.İlçe yönetimi kadın ve gençlik kolları görebildiğim kadarıyla aday adaylarından sadece Osman Arıkan vardı. Demek ki diğer partililer o gece daha yoğun yerlerdeymiş.Ben olsam bu kalabalığı kaçırmazdım ama neyse. Gecenin en ateşli konuşması bana göre ilçe başkan yardımcısı Musa Bayırdır’ın konuşması ve sonunda okuduğu şiirdi.

Meydan bırakmayız öyle çapulcuya

Ellerimizi açar yalvarırız mevlaya

Duydun mu söylediklerimi pensilvanya

Merak ettiğim istiklal marşı ve yazarı milli değerimiz Mehmet Akif’in anıldığı gecede pensilvanyanın ilgisi,üzüldüğüm ise gençlerinde bir birlerini bu şekilde dışlaması.

Oysa ister çapulsu olsun ister islami gençlik sizler bizim geleceğimizsiniz. Bakmayın bu gün bizi yönetenleri söylediklerine.

Siz daha hoşgörülü ve saygılı olarak oturur birbirinizi dinlersiniz.Eğer bunu yapamazsanız zaten bizimde

geleceğimiz yok demektir.O zaman geçmiş olsun hepimize.

Unutmadan değerli konuşmacıların yer aldığı bu etkinlik ortalarından sonra giderek boşalan salonda devam etti ve sonunda çok az bir izleyici ile tamamlandı.

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>