04.Mayıs.2018, Cuma günü eklendi

CHP İNCE İLE İNCE İNCE DOKUMALI

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı beklendiği gibi Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu.Aday açıklaması kalabalık bir topluluk önünde yapıldı Bende  TV de dikkatli bir şekilde izledim notlar aldım.

Öncelikle adı açıklanana kadar gergin bir yüz ifadesi vardı. Heyecandan olur,hırstan olur bilemem ama gerginliği tüm bedenine  yansıyordu.

Kürsüde parti rozetini çıkarması ve  Kemal bey tarafından  Türk bayrağı rozeti takılması güzel bir davranış oldu. Ben artık CHP nin değil tüm seçmenin adayıyım dedi. Hemen devam etti ben Ak parti seçmeninin de Cumhurbaşkanı olacağım.

Ama sözlerine direkt iktidarı ve  Cumhurbaşkanını eleştirerek başladı.Bildiğimiz sert söylemleri ile.

Konuşmasında  okuduğu şiirler Nazım Hikmet’ten ve  Ahmet Arif’ten oldu sadece.

Şimdi bence  sayın İnce’nin yapması gereken iktidar ile kavga etmek değil,yapacaklarını anlatmak Ak parti’den MHP den , HDP den  nasıl oy alacak,o partilerin seçmenine ne vaat edecek onları anlatmalı.

Halk zaten kavgadan bunaltı ve patlayacak yer arıyor. İnsanın içine umut veren,gerçekten güzel günler göreceğimize dair işaretler göstermesi lazım.

Ver her kesimden oy alacaksa,ki almak zorunda Nazım’ın yanında Necip Fazıl’da olmalı, Mehmet Akif’te.

Kısaca sayın Muharrem İnce bu yolda ince adımlarlar son derece akılı davranarak ilerlemeli.

Zaman kısa,karşısında 16 yıl sisteme hakim bir iktidar var.

Medya’yıda meydanlarıda,reklamı da çok planlı kullanmalı

 

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>