07.Ekim.2018, Pazar günü eklendi

SİYASETÇİLERE PAZAR YAZISI

Yerel seçimler için adaylar ortaya çıkmaya başladı. Gerek adaylar,gerek dernekler gerekse de siyasi partilerin toplantıları  ve davetleri de artmaya başladı.

Şimdi sizi isim vermeden dün gece bu konu ile ilgili yaşadığım bir konuyu aktarmak istiyorum. Neden mi isim vermiyorum. Bir şu an için gereksiz bir gerginlik yaratmak istemiyorum, iki , anlayanlar zaten anlayacağı için sanırım her kes kendine göre bir çıkarım yapacaktır.

Ataşehir’de çalışan meslektaşlarımızla kullandığımız bir wat sapp grubumuz var. Burada bildiğim kadarı ile 2 bilemedin 3 kişi yok yani ilçede bildiğiniz tüm gazeteciler var.

Dün gece bir meslektaşım kendisine iletilen bir mesajı orada paylaştı. Pazar sabahı bir siyasi partinin bir avm de kahvaltılı toplantısı varmış. Haberde kendisine yeni gelmiş. Bunu yazarken de saat gece 12 civarlarıydı. Bu bilgiyi veren arkadaşımız sadece bir aracı idi ve verilen mesajı bize aktardı.

Daveti yapan kişininde şöyle bir açıklaması olmuş.’Bende telefonları olanlara aradım sen yine gruptan paylaşırmısın’Ama grupta kimse aranmamış. Acaba kimlerin  telefonu vardı kimler arandı.?

Bu arada davette şu şekilde AVM nin giriş katında. Mekan adı bile yok.

  • Şimdi bu konuyu örnek alarak başta bu davetin sahibine ve bundan sonra basın ile çalışacak tüm siyasilere bir kaç notum var.
  • İlçede siyaset yapacaksanız ,bir elin parmakları kadar sayısı olan basının telefonlarını bileceksiniz.
  • Yapacağınız etkinliği en az 2 gün önceden bildireceksiniz ki ,bizlerde programını yapalım. Çünkü aynı gün ve saatte birden fazla davet olabiliyor.

Yaptığınız çalışmanın sadece o davete gelenlere değil de daha çok kişiye duyurulması için basına ihtiyacınız var.

Bunun için basını önemseyeceksiniz. Bütün işleri bitirip  en son ,gecenin bilmem kaçında ,sabah saat 10’da yapılacak etkinliği bir meslektaşımız üzerinden duyurmayacaksınız. O arkadaşımızı da zorda bırakmayacaksınız.

O saatte düğünde bir fotoğrafçı arasanız gelmez. (Düğünlerde zor şartlarda çalışan sevgili fotoğrafçı arkadaşları burada saygısızlık etmiş olmayayım)

Ya bu işi planlı yapacaksınız  ve bize saygı göstereceksiniz  yada yaptığınız çalışmalarda siz size kalacaksınız.

Tercih sizin.

 

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>