14.Mayıs.2016, Cumartesi günü eklendi

“KAPIMIZ SADECE SİVASLILARA DEĞİL, HERKESE AÇIKTIR”

Ataşehir Sivas Kültür Dayanışma ve Eğitim Derneği (ASİDAD), bugün yapılan törenle açıldı. Açılışta konuşan ASİDAD Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Uluğ, “Kapımız sadece Sivaslılara değil, herkese açıktır” dedi.

Ataşehir’deki derneklere bir yenisi daha eklendi. Ataşehir Sivas Kültür Dayanışma ve Eğitim Derneği (ASİDAD), bugün Küçükbakkalköy’deki Prestij Caddesinde yapılan törenle açıldı.

Açılış törenine; CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Nurettin Sözen, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul Eski İl Başkanı Berhan Şimşek, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata, meclis üyeleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk, CHP Pendik İlçe Başkanı Kemal Aycan, STK temsilcileri ile çok sayıda Sivaslı katıldı.

Açılışta konuşan ASİDAD Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Uluğ, “Derneğimiz, Kültürel değerlerimizi tanımayı ve tanıtmayı, sosyal sorumluluk bilinciyle sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı, eğitim çalışmalarıyla örgütlü ve bilinçli bireylerin topluma kazandırılmasını amaçlamaktadır. STK’lar yurttaşların hak ve ödevlerini öğrendikleri, taleplerini dayattıkları ve diğerleri ile tanıştıkları sürekli olarak herkese açık okullardır. STK’ları var eden faktörler aktivitelerdir. Amacımız sosyal projeler üretmek ve bunları hayata geçirmektir. Kapımız sadece Sivaslılara değil, herkese açıktır” diye konuştu.

Uluğ, üyelerini aktif bireyler haline getireceklerini belirterek, “Önceliğimiz, burs verdiğimiz çocuklara sadece burs vermek değil, sosyal ve kültürel açıdan donatmak ve lider gençler olarak hayata katılımlarını sağlamaktır. Kadınlarımız bilinçli ve üretken bireyler olarak lokomotifimiz olacaktır” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de, derneğin Ataşehir’e hayırlı olmasını dileyerek, “Dernek çalışmalarına siyaseti bulaştırmayın. Ataşehir’de yaşayan her anlayıştan, her kesimden insanı kucaklayın” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi de, “İki yönlü hemşerim oluyorsunuz, hem Ataşehir’den, hem de Sivas’tan. Sizlerle olmaktan onur duyuyorum. ASİDAD’ın Ataşehir’de yapılaşmasında emeği geçen yönetim kurulunu tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Metropol şehirlerde yaşama tutunmak çok zor. Dernekler, hem var olan kültürel değerlerimizi, ayrıldığımız topraklardan buraya gelip kaybetmemek, hem yaşatmak adına hem de dayanışmak adına, hep birlikte birbirimizin derdine ortak olma adına çok önemli yapılanmalardır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, açılış kurdelesi protokolle birlikte kesildi.

DSC_0506 (600 x 399)

DSC_0517 (600 x 399)

DSC_0545 (600 x 399)

DSC_0560 (600 x 399)

DSC_0568 (600 x 399)

DSC_0573 (600 x 399)

DSC_0598 (600 x 399)

DSC_0551 (600 x 399)

DSC_0589 (600 x 399)

DSC_0587 (600 x 399)

Yazar Hakkında

-

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>