06.Mayıs.2018, Pazar günü eklendi
Gündem | admin yazdı

İYİ PARTİLİLERE BIÇAKLI SALDIRI

İYİ Partinin İstanbul Bağcılar’da yer  standı saldırıya uğradı.. Saldırıda İYİ Parti İlçe Başkanı dahil olmak üzere 5 kişi silah ve bıçakla yaralandı. 1 kişinin durumu ağır. Saldıranların İYİ Parti’nin hemen karşısında yer alan MHP standından geldiği belirtildi.

İYİ Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüten standı silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı. İYİ Parti’nin standının bulunduğu Bağcılar Meydan’da yaşanan olayda çok sayıda kişi yaralandı.

Saldırının, İYİ Parti standının hemen karşısında yer alan MHP standının yanında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi. Olayın İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit’in standa gelmesiyle başladığı bildirilirken, saldırıda silah ve bıçakların kullanıldığı öğrenildi. Çıkan olayları haber alan İYİ Parti İstanbul İl başkanı Ersin Beyaz ve Yöneticiler ilçeye doğru hareket etti.

5 yaralı var

Haber Ayyıldız’ın ulaştığı bigliere göre saldırıda yaralanan İYİ Parti üyesi Hacı Çağrı’nın daha önce 2 dönem Ülkü Ocakları Bağcılar İlçe Başkanlığı yaptığı öğrenildi. Yaralılar ÇAPA Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı. İlçe Başkanı Gökhan Yiğit, saldırıyı hafif sıyrıklarla atlattı.

Saldırı planlı mı yapıldı?

Akşam saatlerinde Bağcılar Meydanı’nda yapılan saldırı 100 kişilik bir grup tarafından gerçekleşti. Grubun kalabalık ve organize olması akıllara saldırı planlı mı yapıldı? sorusunu getirdi. Bu saldırı sonucunda özellikle birbirinin çok iyi tanıyan iki grubun arasında yaşanması ülkede yaşanan ‘akıl tutulması’nın da ne boyutlarda olduğu gözler önüne serildi.

KAYNAK: HABERAYYİLDİZ.COM ve SARIYER GAZETESİ.COM

Yazar Hakkında

-

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>