15.Temmuz.2016, Cuma günü eklendi

Fransa’daki saldırıyla dalga geçen o kişi TBMM’ye taşındı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Fransa’nın Nice kentinde bir kamyonun 14 Temmuz Ulusal Günü kutlamalarına dalarak 84 kişinin ölümüne neden olduğu saldırıya yorum yapan Ali Kahrıman’ı TBMM’ye taşıdı.

Yarkadaş önergesinde şu ifadelerde bulundu:

“Fransa’nın güneyindeki Nice’de, 14 Temmuz Bastille Günü kutlamaları sürerken, Promenade Des Anglais Caddesi’nde saat 22.30 sıralarında bir kamyon kalabalığın arasına dalmış ve birçok insan hayatını kaybetmiştir. Olayın ardından Twitter’da kendisini Anadolu Ajansı muhabiri ve TFF hakemi olarak tanıtan Ali Kahrıman isimli kişi, Fransa’nın Nice şehrinde düzenlenen ve en az 75 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin twitter adresinden “Fransa’daki saldırıda halkın arasına dalan kamyonun freni patlamıştır. Terör değildir.” Yazmış mesajının sonuna da kahkaha smiley koymuştur.

14

Bu çerçevede;

1- Ali Kahriman isimli şahıs Anadolu Ajansı çalışanı mıdır?

2- Ali Kahriman isimli şahıs TFF hakemi midir?

3- Ali Kahriman isimli şahsın hem Anadolu Ajansında çalışması hem de hakem olarak TFF’de çalışması etik midir?

4- Bu kişinin paylaşımı; futbol hakemiyse spor etiğiyle, gazeteciyse gazetecilik etiği ile bağdaşmakta mıdır?

5- İnsanların ölümü ile alay eden ve terör eylemini meşrulaştıran paylaşımlar yapan bu şahıs hakkında bir soruşturma açılacak mıdır?”

Yazar Hakkında

-

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>