11.Ağustos.2017, Cuma günü eklendi
Genel / Gündem | admin yazdı

ERDOĞAN’DAN BAYRAM TATİLİ İÇİN OLUMLU YANIT!

Kurban Bayramı tatili ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’dan peş peşe iki önemli açıklama geldi. Başbakan Yıldırım konunun Salı günü yapılacak Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceğini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da tatilin uzamasının turizm sektörü açısından isabetli olacağını söyledi.

Erdoğan, cuma namazını kıldığı Hazreti Ali Camisi çıkışında  gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Alman heyetinin 8 Eylül’de Konya’ya yapacağı ziyarete ilişkin soru  üzerine Erdoğan, Almanlar’ın bu talebine NATO ile görüşerek olumlu bir yaklaşım  sergilediklerini söyledi.

Erdoğan, “Bu tabii bir İncirlik olayı değil, daha farklı bir olay. Bu  çerçevede şu anda gerek başta Milli Savunma Bakanlığımız olmak üzere Dışişleri  Bakanlığımız bu süreci yönetiyorlar. Şu anda da olumlu istikamette devam ediyor.”  dedi.

CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISI’NDAKİ HAREKETLİLİK

Erdoğan, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki hareketlilik ve İdlib’teki  çatışmasızlık bölgesinde yaşananlarla ilgili değerlendirmelerinin sorulması  üzerine de Cilvegözü ile ilgili insani yardım konusunda hep başı çektiklerini  kaydetti.

İnsani yardım konusunda düşüncelerinin hep aynı olduğunun altını çizen  Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ancak insani yardım konusu ne yazık ki insani yardımdan çıkıp adeta  bir silahlanma sürecine girdi. Şu anda biz insani yardıma yine varız. O noktada  Cilvegözü’nü açık tutacağız ama bunlar gıdadır, ilaçtır, giyim vesaire  bunlarda… Fakat iş silah gibi vesaire, bu tür şeylere dönerse, buna tabii bizim  yol vermemiz, müsaade etmemiz mümkün değil. İdlib’te ise görüşmelerimiz devam  ediyor. Özellikle Milli İstihbarat Teşkilatımız bu konuda gerek Rusya ile bu  görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada yine İran’la görüşmeler yapılıyor ve İdlib’le  ilgili de Moskova görüşmeleri olumlu bir şekilde cereyan etti. Öyle zannediyorum  ki Moskova görüşmeleri eğer uygulamada ki Astana filan biliyorsunuz bunlar bunun  içinde, güvenli bölge vesaire bunlar da bu değerlendirmenin içinde yer alması  halinde İdlib’i süratle çözüme kavuşturacağız diye düşünüyorum.”

Yazar Hakkında

-

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>