11.Haziran.2016, Cumartesi günü eklendi

Ensar’a sahip çıkan bakanı eleştirdi, TRT işine son verdi

Ensar’a sahip çikan bakani eleştirdi, TRT işine son verdi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TRT’nin işine son verdiği gazeteci Elif Ural’ı TBMM’ye taşıdı.

‘TRT ÇALIŞANLARININ SOSYAL MEDYA HESAPLARI TAKİP Mİ EDİLİYOR?’

TRT Belgesel kanalında Komşu Ülke Ortadoğu programını hazırlayıp sunan Elif Ural, Karaman’daki çocuklara tecavüz vakasıyla ilgili olarak dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun “Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” demesi üzerine Twitter’dan eleştirel mesajlar yazdı.

Gazeteci Elif Ural’da twitter hesabından, “Pardon, kaç kere olması gerekiyordu sayın bakan?” yazınca TRT yönetimi durumdan vazife çıkarıp Elif Ural’ın işine son verdi.

Bu twitler üzerine, TRT yönetimi tarafından Ural’ın işine son verildiği gibi eski bölümlerden görüntülerinin sildirilmesi için talimat gönderdi.

‘ÇOCUK TECAVÜZÜNÜ ELEŞTİRMEK SUÇ MU?’

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP’li Yarkadaş, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a ‘Çocuk tecavüzünü eleştirmek suç mudur?’ sorusunu yöneltti.

Yarkadaş, önergesinde; “Gazeteci Elif Ural’ın çocuklara tecavüz olayını eleştirmesi işine son verme gerekçesi midir? Bu karar kim ya da kimler tarafından alınmıştır? TRT’de çalışanların sosyal medya hesaplarını takip amacıyla özel bir birim mi oluşturmuştur?” sorularını da yöneltti.

Yazar Hakkında

-

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>