10.Temmuz.2018, Salı günü eklendi

VAKİT İŞ VAKTİ

Sayın Cumhurbaşkanım.

24 Haziran 2018 tarihinde  Türk halkı çok büyük bir değişikliğe onay vererek tarihe geçti ve size yüzde 53 oranı ile tam yetki verdi. Dedi ki ‘tamam sana güveniyorum,hükümet kurma yetkisi ile artık ülkeyi sen yönet.’

Sizinde yıllardır şikayet ettiğiniz gibi seçmen  handallaşmış idari yapıdan ve bürokrasiden bıkmıştı. Yapay zekanın insanlar yerine düşünmeye başladığı  bir çağda ,bu yapı ile daha fazla gidilemez dediniz ve onay aldınız.

Hükümeti tamamen siyasetten değil,dışardan, işini en iyi yapanlarla kuracağım dediniz.

En önemli konular Eğitim ve  kültür dediniz ,özellikle eğitim için bu güne kadar siyasete hiç adım atmamış bir ismi işin başına getirdiniz. Şimdi artık tüm yetki sizde ve hükümetinizde.

Bu kadar genç nüfusun olduğu bir ülkede Eğitim son derece önemli. Neredeyse her yıl değişen sistemler,soruların çalınması,atamalar gibi bir çok hayatı sorunlara şimdi siyasetten değil de işin pratiğinden gelen bir isim çözüm bulacak.

İnanıyoruz ki doğru neyse o olacak. Bir atama yapılırken yok şunun adamı diyerek değil de,gerçekten o işi yapabilecekce göreve getirilecek değil mi sayın cumhurbaşkanım.

Büyük illerden başlayarak  ,tüm iller ve ilçe milli eğitim müdürleri görevlerini  hakkı ile yapacaklar değil mi ?

İnanıyor ki kimse kimseye şirin görünmek için değil çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınları için işlerini yapacaklar.

Servisten,kantine,spor salonlarından diğer harcamalarına kadar çok büyük rantın olduğu eğitim camiası şeffat bir yönetim ile  2023 hedeflerine çocuklarımızı hazırlayacak değil mi ?

Sizde törendeki konuşmanızda belirtiniz sayın cumhurbaşkanım en önemli konumuz eğitim diye.

Sayın bakan Ziya Selçuk da “Bilimin, aklın ışığında elimizden gelen bütün gayreti ekibimizle göstereceğiz.” demiş.

Ne güzel sözler,bilim ve akıl ile çalış vaktidir.

Sayın cumhurbaşkanı Türk halkı cumhuriyet tarihinin en büyük yetkisini size verdi.

Artık vakit çalışma vaktidir.

 

Yazar Hakkında

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>