02.Haziran.2017, Cuma günü eklendi

“BU MİLLET KAHRAMANLARIMIZI HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAK”

Ataşehir Kaymakamlığı şehit aileleri adına dün akşam Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’de iftar yemeği verdi. Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu yaptığı konuşmada “Bu millet şehitlerimizin kahramanlığını hiçbir zaman unutmayacak” dedi.

Ataşehir Kaymakamlığı Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’de şehit aileleri ve gaziler için bir iftar yemeği düzenledi. Verilen iftar davetine Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Garnizon Komutanı Albay Abdulkadir Fehmi Bilgin, Şube müdürleri, Ensar Vakfı Ataşehir Başkanı Mükayil Bektaş, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir İlçe Müftüsü Şakir Pinal, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile gaziler, gazi aileleri ve şehit aileleri katıldı.

DSC_0443

Zafer Karamehmetoğlu iftar öncesi yaptığı konuşmada: “Bu güzel ramazan akşamına, bu güzel iftara hepiniz hoş geldiniz. Bu akşam belki yüreğimiz acıyor. Yine bu aziz, bu cennet vatanımıza kast etmeye çalışan hainlere karşı mücadele eden erlerimiz, komutanlarımız şehit oldu. Onları cennete uğurluyoruz. Bu millet onların kahramanlığını hiçbir zaman unutmayacak.

20170601_204555

2013’de göreve başladım ben. 2014 yılından beri 4. iftarımız bu birlikte yaptığımız. Tarihimizin her devresinde vatanımız için, bayrağımız için, mukaddes değerlerimiz için şehitler verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bunlar son olsun istiyoruz. Ülkemiz güzelliğe kavuşsun. Üzerinde bu kara bulutlar kalksın istiyoruz. Bu cennet vatan hepimize yeter. Barış ve huzur içinde yaşamayı diliyoruz. İnşallah geleceği aydınlık olacaktır. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Burada bir birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Ben gerçekten çok mutluyum. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bizim bu ülkede üstesinden gelemeyeceğimiz ne terör sorunu ne de ekonomik sorunlar kalır. Yeter ki birliğimizi, dirliğimizi muhafaza edelim. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin ramazanını kutluyor saygılar, sevgiler sunuyorum” diye konuştu.

İftar yemeğine katılan MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel çocuklara tek tek hediyeler dağıtarak, şehit ailelerinin masalarını ziyaret etti.

20170601_202730

Ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar, Kuran-ı Kerim okumasının ardından Ataşehir İlçe Müftüsü Şakir Pinal’in dua okuması ile devam etti. İftar saati geldiğinde Fatiha suresi okunarak oruçlar açıldı.

20170601_203827

DSC_0429

DSC_0432

DSC_0446

DSC_0434

Elif Kaya / Bitarafhaber

Yazar Hakkında

-

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>