11.Aralık.2017, Pazartesi günü eklendi

BALKANLARIN SESİ RADYOSU

2014 yılında,ÖZER KURCAN tarafından kurularak,Makedonya Üsküp’ten yayın hayatına geçen Balkanların Sesi Radyosu, internet üzerinden 7/24 dinlenebilen özel bir internet radyosudur.
Balkanların Sesi Radyosu, Türkiye ve dünya’daki Rumeli’lerin ortak sesidir. Milyonlarca soydaşımız için sıcak memleket esintileri sunmaktadır.
Değişik coğrafyalarda yaşayan milyonlarca Rumeli’li için ise kültür, edebiyat ve müzik yayınlarıyla yegane medya platformudur.
Balkanların Sesi Radyosu toplumun her kesimine hitap eden, herkesin kendinden bir şeyler bularak dinlediği, beğenerek takip ettiği programlara yer verir.
Balkanların Sesi Radyosu, Rumeli hasretini gidermek, Rumeli’den haberler vermek, Rumeli’yi tanıtmak amaçlarını taşıyarak ‘’Ailemizin Radyosu” adını hak etmiş bir radyodur.
Balkanların Sesi Radyosu, genel olarak sadece balkan göçmenlerine değil, Balkanlar’da ve Dünya’nın her yerindeki Türk soydaş ve vatandaşlarımıza yayınlarıyla hitap etmektedir.
Bilinen programları,
Özer Kurcan’ın hazırlayıp sunduğu Balkan Şarkıları’nın çalındığı
BALKAN RÜZGARI
Özer Kurcan’ın hazırlayıp sunduğu,Greek şarkılar,Mübadele ve mübadillerin yaşanmış gerçek öykülerinin yer aldığı
SEVDALI KIYILAR
Özer Kurcan’ın hazırlayıp sunduğu yerli ve yabancı Nostalji Müzikler’in yer aldığı GECE LAMBASI
başta olmak üzere farklı formatta birçok programa ev sahipliği yapıyor. Bunların başında ise,
Mine Selen’in hazırlayıp sunduğu,
SESLENEN KİTAPLIK
Suat Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu,
ÇİLİNGİR SOFRASI
Şenol İsmail’in hazırlayıp sunduğu, TÜRLİ TAVA
Süleyman Kurt’un hazırlayıp sunduğu, BALKANSKA DUSHA
adlı programları gelmektedir ve bu programlar dinleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştır.
Balkanların Sesi Radyosu, dinleyenlerine yepyeni programlar sunmak için, bitmeyen bir enerjiyle arayışlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.
Ayrıca sosyal medyayı en iyi şekilde kullanan radyomuzun, facebook grup sayfasındaki üye sayısı her gün artarak çoğalmaktadır

http://balkanlarinsesiradyosu.com/

 

Yazar Hakkında

-

1 Yorum gösteriliyor
Sözünüzü yazın
  1. Kenan Vardar dedi ki:

    Balkan kökenli bir insan olarak, böyle bir yayını gerçekleştirmiş olmanızdan son derece mutlu ve gururluyuz. Atalarımızın, dolayısıyla bizim memleket özlemimizi az da olsa Balkan Müziği ile dindirmemize vesile olduğunuz için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum…

Yorum bırakın

XHTML: html etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>